Rezervácia vyšetrenia online

Aplikácia šošoviek

Nosenie kontaktných šošoviek bude naozaj bezpečné a navyše ten pocit slobody ...

Ak čítate tento text, možno práve uvažujete nad tým, že by ste chceli začať nosiť kontaktné šošovky, alebo to aspoň skúsili. Ak je to tak, tak si dovolíme povedať, že ste na tom správnom mieste. Keďže aplikáciám kontaktných šošoviek sa už venujeme viac ako 25 rokov a každému pacientovi sa u nás venuje skutočný odborník so vzdelaním, skúsenosťami a individuálnym prístupom, budete určite spokojný. Stačí sa len objednať.

Ako teda taká aplikácia kontaktných šošoviek vlastne prebieha a prečo je naozaj dôležitá 

Treba sa pripraviť na to, že aplikácia kontaktných šošoviek u nás môže byť časovo náročnejšia, keďže sa všetko snažíme urobiť čo najpresnejšie a každému pacientovi nájsť to najvhodnejšie riešenie, ktoré bude komfortné a bezpečné. 

1. Zistenie dioptrickej korekcie 

V prvom kroku, okrem vstupnej anamnézy, je potrebné stanoviť refrakciu. V preklade to znamená zistiť, akú dioptrickú korekciu pacient potrebuje. Absolvuje teda také vyšetrenie, ako keby si dal robiť okuliare. Ďalšie kroky už budú súvisieť len s kontaktnými šošovkami. 

Základné informácie o vyšetrení zraku sa dočítate TU

2. Kontrola predného segmentu oka 

Druhým krokom teda bude kontrola predného segmentu oka, predovšetkým kontrola patologického stavu rohovky a spojiviek a taktiež aj meranie anatomických parametrov rohovky ako priemer a zakrivenie. Na to sa využívajú dve zariadenia. Štrbinová lampa, čo je vlastne mikroskop, ktorý by mal mať k dispozícii každý, kto aplikácie kontaktných šošoviek robí a v našom prípade máme ešte unikátne zariadenie, ktoré sa volá DNEye scanner 2.

Práve vďaka jedinečnému prístroju DNEye scanner 2, ktorý má vlastný rohovkový topograf vieme veľmi presne zosnímať zakrivenie prednej plochy rohovky a taktiež jej priemer a čo najlepšie tak zvoliť šošovku, ktorá bude mať tie najvhodnejšie parametre. Vďaka tomuto prístroju vieme aj veľmi dobre stanoviť kvalitu slzného filmu, čo je v dnešnej dobe počítačov a klimatizácií najväčší problém pri nosení kontaktných šošoviek. 

V tomto druhom kroku sa ešte použije štrbinová lampa (je to vlastne mikroskop), vďaka ktorej vieme stav predného oka skontrolovať vizuálne a odhaliť tak ďalšie možné problémy, alebo skonštatovať, že je všetko v poriadku a noseniu kontaktných šošoviek nič nebráni. 

Na základe prvých dvoch krokov sa následne vyberie vhodný typ kontaktnej šošovky. Pri jeho výbere ešte bude hrať rolu niekoľko faktorov ako napríklad prostredie, v ktorom sa nositeľ bude najviac pohybovať, činnosť, pri ktorej sa šošovky budú najčastejšie využívať, ďalej môže hrať rolu zdravotný stav pacienta (ochorenie, užívanie liekov, úrazy a pod.) a samozrejme financie. Po zohľadnení tohto všetkého sa vyberie na skúšku typ kontaktnej šošovky a začína väčšinou ta trochu náročnejšia časť pre nositeľa. Naučiť sa so šošovkou manipulovať. 

3. Nasadzovanie a vyberanie kontaktných šošoviek, kontrola stabilizácie a videnia 

Aby bolo nosenie kontaktných šošoviek naozaj bezpečné, každý nositeľ by mal byť schopný si ich bez problémov nasadiť a vybrať a mal by sa o ne vedieť starať a dodržiavať určité hygienické návyky. Aj kvôli tomu sme tu my, aby sme vám s tým pomohli a všetko vás naučili. Žiadny pacient od nás nedostane do ruky kontaktné šošovky skôr, ako budeme mať istotu, že s nimi bude vedieť manipulovať. 

Krokom číslo tri je teda naučiť sa kontaktné šošovky nasadzovať a vyberať. To si vyžaduje trochu času a samozrejme praxe. Veľmi výnimočne sa stane, že niekto si dokáže nasadiť a vybrať kontaktné šošovky na prvý pokus. Je to však veľmi individuálne. Takže keď sa to na prvý pokus nepodarí, netreba hneď panikáriť, Určite vás to dokážeme naučiť. Keď sa už kontaktné šošovky podarí nasadiť, skontrolujeme ako šošovky v oku sedia, ako s nimi vidíte a pošleme vás na krátku prechádzku. Je to z dôvodu, že v niektorých prípadoch, predovšetkým pri tórických alebo multifokálnych kontaktných šošovkách je k plnej stabilizácii potrebný nejaký čas. Po návrate z prechádzky opäť šošovky prekontrolujeme ako sedia a aké je videnie. Nasleduje vysadenie kontaktných šošoviek, čo je väčšinou jednoduchšie ako nasadzovanie, ale tiež to bude chcieť trochu cviku. V prípade, že je všetko v poriadku, pacient aspoň čiastočne ovláda manipuláciu so šošovkami, dostáva šošovky na otestovanie domov, poprípade si ich môžete hneď zakúpiť.

4. Pravidelné kontroly 

Aby sme mali úplnú istotu, že zvolené kontaktné šošovky v poriadku sedia a ich nosenie je naozaj bez problémov, odporúčame ešte jednu krátku kontrolu približne do mesiaca po aplikácii, kde nositeľ príde s nasadenými šošovkami, ktoré dostal na skúšku alebo si kúpil. Ak je všetko v poriadku, môže pokračovať v ich nosení aj naďalej. V mnohých prípadoch sa nám stane, že kontaktné šošovky dokonale sadnú už pri prvej návšteve a tá prvá kontrola už ani nemusí byť potrebná. Platí však to, že keď niekto nosí pravidelne kontaktné šošovky, mal by kontrolu absolvovať aspoň raz ročne, v ideálnom prípade raz za ½ roka.

Ak sme vás po prečítaní tohto článku neodradili a mali by ste stále záujem o nosenie kontaktných šošoviek, neváhajte a objednajte sa na aplikáciu.

Môžete to urobiť nasledujúcimi spôsobmi:


• Osobne na predajni

• Telefonicky na číslach 00421 905 450 973 alebo 00421 2 54410493

• Mailom na info@optikaexclusiv.sk

• Online na:

rezervácia 1.aplikácie kontaktných šošoviek online


Optika Exklusiv

VISUM očné štúdio

 Adresa: Dunajská 25, 811 08 Bratislava, Slovenská republika
 Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
 Mobil: +421 905 450 973
 Email: info@optikaexclusiv.sk
 Pondelok - Piatok: 09:00 - 18:00
 Sobota: 10:00 - 14:00
 Nedeľa: Zatvorené

Copyright 2020 © OPTIKA EXCLUSIV spol. s r.o.

web: LL studio