Kontaktné šošovky

Pocit slobody, ktorý v žiadnych okuliaroch určite nezažijete...

Ak hľadáte pocit slobody, voľnosti a istotu ostrého videnia, asi patríte medzi ľudí, ktorí by pred nosením okuliarov preferovali nosenie kontaktných šošoviek. Dnešný trh ponúka na výber niekoľko typov týchto korekčných pomôcok, a tak sa zaiste nájdete aj pre vás ten najvhodnejší variant.

V súčasnosti je kvalita kontaktných šošoviek na tak vysokej úrovni, že ich nosenie je naozaj bezpečné a pohodlné takmer pre každého. To však samozrejme platí len v prípade, že dodržiavate odporúčané pravidlá. Súčasný trend ale smeruje k výraznému zjednodušeniu starostlivosti o šošovky, čo zároveň znižuje riziko komplikácií a vaše starosti o ne.

Na svetovom trhu dominujú mäkké kontaktné šošovky s plánovanou výmenou a šošovky s dennou výmenou. Za nové ich vymieňame podľa odporúčania výrobcu. K dispozícii sú trojmesačné, mesačné, dvojtýždňové a jednodňové.

Zo zdravotného hľadiska sú pre oko najvhodnejšie jednodňové šošovky, pretože sa znižuje riziko ich kontaminácie pri uskladňovaní. Výhodou je, že vždy ráno si nasadíte nové kontaktné šošovky a nemusíte používať žiadne púzdra a roztoky. Pre ľudí, ktorí majú radi zmenu a chcú sa odlíšiť tak v ponuke sú aj kontaktné šošovky s rôznymi farbami.

Ak ste sa teda rozhodli, že si okrem okuliarov zaobstaráte aj šošovky, v prvom rade by ste mali navštíviť oftalmológa, ktorý vám vyšetrí zrak a urobí potrebné merania. V našej prevádzke vám ponúkame služby očného odborníka v rámci dlhých otváracích hodín. Pomôžeme vám s výberom a odporučíme vám také kontaktné šošovky, ktoré sú pre vašu refrakčnú chybu a vaše oči najvhodnejšie. Naučíme vás šošovky aplikovať a ponúkneme vám aj príslušenstvo ako roztoky, umelé slzy, pinzetky a obaly.

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

OPTIKA EXCLUSIV spol. s r.o.

  • Adresa: Laurinská 3, 811 01 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 9:00 - 19:00
  • Sobota 10:00 - 14:00
  • Nedeľa - Zatvorené